روایت وزیر بهداشت از ورود ناشناس به یکی از سردخانه‌ بزرگ منا < /h1>

پست دانلود

بزرگترين سايت دانلود فيلم و سريال انيمه در ايران ميشيم

روایت وزیر بهداشت از ورود ناشناس به یکی از سردخانه‌ بزرگ منا
وزیر بهداشت در دیدار با یکی از خانواده‌های شهدای منا به مناسبت عید قربان و سالگرد فاجعه منا گفت: به صورت ناشناس با دو نفر وارد یکی از سردخانه‌های بزرگ منا شدیم، بخش‌هایی بود که اجساد مطهر شهدا در وضعیت و دمای نامناسبی نگهداری می‌شدند.
دکتر سید حسن هاشمی - وزیر بهداشت شب گذشته با حضور در منزل شهید مهندس قاسم قنبری؛ مسئول گروه بهداشت محیط در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با خانواده این شهید دیدار و گفت‌وگو کرد. 
 
هاشمی در این دیدار گفت: سال گذشته در موسم حج، روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و این سختی برای خانواده‌های شهدا چندین برابر بود اما دولت و نظام در این مورد بسیار خوب عمل کرد چرا که در آن زمان انتقال اجساد مطهر شهدا به کشور با مشکل روبرو بود. 
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه زمانی که ما به عربستان سفر کردیم، فضای سنگینی حاکم بود، افزود: حجاج ایرانی بسیار مضطرب و نگران بودند و به دلیل رفتار سعودی‌ها سرنوشت اجساد مطهر شهدا مشخص نبود. 
 
هاشمی در ادامه در خصوص شرایط نگهداری این اجساد گفت: به صورت ناشناس با دو نفر از دوستان وارد یکی از سردخانه‌های بزرگ در منا شدیم و یکی از دوستان، من را به عنوان پزشک معرفی کرد و به عوامل سعودی گفت که برای پیگیری یکی از شهدا که عکس آن را دیده‌ایم به اینجا آمده ایم و اجازه دادند تمام بخش‌ها را از نزدیک ببینم. 
 
وزیر بهداشت در تشریح بیشتر گفت: بخش‌هایی بود که در وضعیت نامناسبی اجساد مطهر شهدا و در دمای نامناسب نگهداری می‌شد و در تمام مدت حضور، متوجه جایگاه حقوقی ما نشدند و همین مسئله باعث شد که بتوانیم از تمام بخش‌ها بازدید کنیم. اما وقتی از آنجا خارج شدیم، چند تن از حجاج ایرانی در بیرون از سردخانه ما را شناختند و به مامورین سعودی گفتند که این شخص، وزیر بهداشت کشور ما است و ما هم می‌خواهیم همراه وی اجساد مطهر شهدا را ببینیم. 
 
هاشمی اضافه کرد: مامورین سعودی پس از اینکه متوجه شدند که من وزیر بهداشت ایران هستم ما را به اتاقی هدایت کردند و پس از پذیرایی، اقدام به گرفتن عکس و فیلم کردند. 
 
وزیر بهداشت، در ادامه به جلسات طولانی و سنگین با مقامات سعودی و تلاش برای بازگرداندن اجساد مطهر شهدا اشاره کرد و گفت: جلسه روز دوم با امیر مکه، رییس اطلاعات ارتش، معاون وزرای امور خارجه، کشور و بهداشت و مسئولان ارشد سعودی بسیار سنگین بود. ابتدای این جلسه بسیار تلخ بود چون به ما اعلام کردند به دلیل عدم امکان حمل و نقل اجساد، باید رضایت بدهید که اجساد مطهر شهدا در عربستان دفن شود و همه کشورها رضایت داده بودند که اجساد حجاج خود را در آنجا دفن کنند و من به آنها گفتم ما به بقیه کشورها کاری نداریم اما مردم ایران و پدران و مادران ایرانی بعد از گذشت سه دهه از جنگ تحمیلی، هنوز منتظر استخوان‌ها و پلاک فرزندان خود هستند و به هیچ عنوان اجازه دفن حجاج ایرانی در عربستان را نمی‌دهیم. 
 
هاشمی در ادامه افزود: به مسئولان ارشد سعودی گفتم که تعداد حجاج ایرانی مفقود شده مشخص است چون آنها می‌گفتند که اجازه بدهید پس از نمونه برداری DNA و دفن حجاج ایرانی، مشخصات شهدا را به ایران اعلام می‌کنیم اما پس از مذاکرات بسیار طولانی توافق شد که پیکر 180 تن از حجاج ایرانی شناسایی شده را به ما تحویل دهند. 
 
وزیر بهداشت همچنین گفت: شب اول حضورم در عربستان در کاروانی از حجاج ایرانی نیشابوری حضور یافتم که فقط 3 نفر از آنها زنده مانده بودند. 
 
بنابر این گزارش خانم دکتر تاجیک - همسر شهید قنبری هم در این دیدار با بیان اینکه این شهید بزرگوار مدیر گروه تخصصی بهداشت محیط و حرفه ای ومسول حراست معاونت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بود، افزود: دو سال پیش وی به عنوان ناظر بهداشتی در ایام حج تمتع به عربستان سفر کرده بود و به کرونا ویروس هم مبتلا شد که حدود 3 تا 4 ماه تحت درمان قرار گرفت و بنا نبود که در حج سال گذشته به عربستان اعزام شود و در روزهای آخر به جای یکی از همکاران خود به نیت بجا آوردن حج برای پدرش به این سفر رفت. 
 
وی با اشاره به غیر قابل باور بودن شهادت مهندس قنبری، اظهار داشت: ما در ایران بودیم و عمق فاجعه را از نزدیک حس نمی‌کردیم و تصور می‌کردیم که شهید قنبری توانسته است خودش را نجات دهد و وقتی که با همکاران وی تماس می‌گرفتم، هیچ کس به ما امیدواری نمی‌داد و اعلام می‌کردند که وضعیت مناسب نیست.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرری ضمن انتقاد از بی‌تدبیری و بی‌کفایتی سران سعودی، گفت: هرچه فکر می‌کنم و خاطرات گروه های پزشکی حاضر در صحنه فاجعه را می‌خوانم، باور کردن این مقدار بی‌کفایتی برایم دشوار است و هنوز هم به دلیل این بی کفایتی، حاضر به عذرخواهی نیستند در حالیکه ادعای مسلمانی هم دارند اما ذره ای انسانیت در وجود آنها نیست. 
 
وی گفت: جسد شهید قنبری را در روزهای اول در عربستان دفن کرده بودند و با تلاش و پیگیری که تیم اعزامی دولت انجام داد باعث شد تا پیکر شهید قنبری به کشور بازگردد و پس از تایید هویت از طریق DNA، در شهرستان خمین به خاک سپرده شد. 
 
به گزارش وزارت بهداشت، شهید قنبری که شهریورماه سال گذشته در منا به فیض شهادت رسید، دارای دو فرزند؛ 13 ساله دختر و یک فرزند 10 ساله پسر است و همسر وی خانم دکتر تاجیک که در حال حاضر رییس شبکه بهداشت و درمان شهرری هستند؛ فرزند و خواهر شهید بوده و پدر و برادرش در دوران جنگ تحمیلی به فیض شهادت نایل آمدند.
  • تاريخ : سه شنبه 23 شهريور 1395
  • بازديد : 309
  • نظرات :

ارسال نظر براي اين مطلب

اين نظر توسط دوست دیرین در تاريخ 5 سال پیش و 1:00 دقيقه ارسال شده است

باسلام بدلیل بی اطلاعی دکتر تاجیک این اشتباه رخ داده که بسیار جای تاسف دارد ، پست و جایگاه جناب آقای مهندس قاسم قنبری و سوابق درخشان ایشان در سایت معاونت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کامل عنوان گردیده و تمام عزیزان دوستان با مطالعه این خبر در سایتهای مختلف جهت اصلاح این مطلب اشاره نموده اند. با تشکر از زحمات شما عزیزان
پاسخ : تصحیح شد
مدیریت سایت

اين نظر توسط دوست دیرین در تاريخ 5 سال پیش و 8:37 دقيقه ارسال شده است

دکتر تاجیک متاسفانه گویا از پست ومقام و جایگاه جناب آقای مهندس قاسم قنبری اطلاعی نداشتن ایشون مدیر گروه تخصصی بهداشت محیط و حرفه ای ومسول حراست معاونت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بودند خواهشا این مسئله رو در خبری که گذاشتید اصلاح بفرمایید، با سپاس.
پاسخ : منبع خبر سایت ما درباره این پست
http://webgardi.yjc.ir/fa/news/185204/%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%85%D9%86%D8%A7

میباشد
لطفا منبع خبری خود را اعلام بفرمایید تا متن اصلاح گردد
و یک ایمیل معتبر در نظرات خصوصی جهت مکاتبه بنویسید
از اینکه به ما در نشر اخبار درست و صحیح یاری میرسونین متشکریم

مدیریت سایت postdownload.ir

اين نظر توسط دوست دیرین در تاريخ 5 سال پیش و 0:48 دقيقه ارسال شده است

این خانم متاسفانه حتی از مقام و پست کاری شهید والامقام جناب آقای مهندس قاسم قنبری هم اطلاعی ندارند خواهشا اصلاح بفرمایید ایشان مدیر گروه تخصصی بهداشت محیط و حرفه ای ومسول حراست معاونت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بودند.
پاسخ : منظورتون کدام خانم هستش تا ما برسی کنیم
ممنون


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
مطالب تصادفي
مطالب پر بازديد
تمامي حقوق براي سايت پست دانلود محفوظ ميباشد و هرگونه کپي برداري بايد بگي ,نگفتي هم مشکلي نداره ,ولي صلوات يادت نره وگرنه ما رضايتي نداريم

طراحي : تيم طراح سايت : طراحي و کد نويسي مصطفي خرمي و ويرايشگر نواب